Lista aktualności Lista aktualności

Leśny dogtrekking – kolejna odsłona

Tym razem zdradzimy Wam, co przygotowaliśmy na naszą wrześniową imprezę, która łączy elementy rekreacji i edukacji przyrodniczej.

Wzorem ubiegłego roku „sztab” naszego Dogtrekkingu zlokalizowany będzie na polanie w miejscowości Święte, tak więc oferta reakreacyjna jest dość szeroka – od spacerów po terenach leśnych po korzystanie z siłowni na wolnym powietrzu, nie wspominając już o wspinaczce na wieżę widokową „Joanna”.

O ile nas pamięć nie myli, w ubiegłym roku sporym zainteresowaniem cieszyło się własnoręczne budowanie karmników dla ptaków. Dlatego też i w tym roku będzie taka możliwość. Mało tego – będzie można samodzielnie udekorować swój karmnik, a najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace zostaną przez nas nagrodzone.

Do miodu nikogo nie trzeba chyba przekonywać, także wielką przyjemnością, ale także i przygodą może okazać się  spotkanie z pszczelarzem-bartnikiem, który również zagości na naszej polanie. Oprócz uzyskania cennych porad będzie spróbować swoich sił w wyciosywaniu kłody bartnej, o degustacji miodów nawet nie wspominamy.

Leśne koło fortuny. Nabytą podczas całego popołudnia pełnego wrażeń wiedzę będziecie mogli sprawdzić biorąc udział w Leśnym kole fortuny, które oczekiwać na Was będzie w edukacyjnym namiocie Nadleśnictwa Sława Śląska.  Oczywiście nie zapomnieliśmy o drobnych upominkach dla zwycięzców.

Mając na uwadze ubiegłoroczną popularność i zainteresowanie łowiectwem postaraliśmy się także, by na polanie nie zabrakło myśliwych, którzy ochoczo i z wielką pasją opowiadać będą o swoich myśliwskich dokonaniach, nie zapominając o tym, aby przekazać Wam kilka tajników sztuki łowieckiej, w tym zapoznać Was z gwarą myśliwską, która potrafi spłatać niejednego językowego psikusa.

Oczywiście to nie są wszystkie atrakcje, które będą na Was czekały na polanie w Świętem. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zaglądajcie na naszą stronę oraz na facebookowy profil – już niebawem uchylimy kolejny rąbej dogtrekkingowej tajemnicy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji leśnego Dogtrekkingu w Nadleśnictwie Sława Śląska.

Darz Bór!